zaterdag, februari 7, 2026
HomeActualiteitBlik op het nieuws – 04/02/2025                                    

Blik op het nieuws – 04/02/2025                                    

Erdogan en Bin Salman bevestigen loyaliteit aan Trump

Op 3 februari 2026 bracht de Turkse president Erdoğan een officieel bezoek aan Saoedi-Arabië en ontmoette hij kroonprins Mohammed bin Salman in de hoofdstad Riyad.

Ze brachten een gezamenlijke verklaring uit over verschillende kwesties met betrekking tot de loyaliteit aan de Verenigde Staten, waaronder de Palestijnse kwestie. Beide partijen benadrukten “de noodzaak voor de internationale gemeenschap om druk uit te oefenen op de Israëlische bezettingsautoriteit om de bescherming van burgers te waarborgen, af te zien van aanvallen op vitale infrastructuur en zich te houden aan het internationaal recht, terwijl ze de noodzaak van een staakt-het-vuren en een einde aan de bezetting van Gaza benadrukten. Ze benadrukten ook de noodzaak om te zorgen voor de oprichting van een onafhankelijke Palestijnse staat binnen de grenzen van 1967, met Oost-Jeruzalem als hoofdstad, in overeenstemming met het internationaal recht en het Arabische vredesinitiatief van 2002. Beide partijen verwelkomden de deelname van hun landen aan de Vredesraad ter ondersteuning van de vredesinspanningen onder leiding van de Amerikaanse president Trump. (Anadolu Agency)

In deze verklaring bevestigen zij hun verraad en onderwerping aan Amerika onder Trump, die opschepte over het leveren van dodelijke wapens aan de joodse entiteit om de kinderen, vrouwen en mannen van Gaza te doden en te vernietigen, ook al wist hij niet welke wapens zijn oorlogsmisdadiger tegenhanger Netanyahu vroeg, zoals hij zelf zei. De joodse entiteit zet haar agressie voort en doodt kinderen en vrouwen in hun tenten met de zegen van Trump. De twee partijen bevestigden hun verraad door op te roepen tot de oprichting van een Palestijnse staat binnen de grenzen van 1967, d.w.z. door de usurpatie door de joodse entiteit van ongeveer 80% van Palestina in 1948 te erkennen. Ze benadrukten hun onderwerping aan de koloniale wetten van ontrouw die bekend staan als het internationaal recht. 

Op 21 januari 2026 gaf de Canadese premier Mark Carney toe dat “het internationaal recht een grote leugen is en dat het met wisselende maten wordt toegepast, afhankelijk van de identiteit van de beschuldigde of het slachtoffer.” Het wordt strikt toegepast op islamitische landen, maar niet op de joodse entiteit, die zich er niet aan houdt en er met de steun van Amerika en zijn president Trump op trapt.

Iraans-Amerikaanse gesprekken om tot een akkoord te komen over het nucleaire programma

De Iraanse president Masoud Bazeshkiyan zei op 3/2/2026 op het X platform: “Rekening houdend met de eisen van bevriende landen in de regio om te reageren op het voorstel van de Amerikaanse president voor gesprekken, heb ik de minister van Buitenlandse Zaken opgedragen de voorwaarden voor eerlijke en evenwichtige onderhandelingen voor te bereiden, op voorwaarde dat de omstandigheden geschikt zijn en vrij van bedreigingen, en dat onwettige en irrationele ambities worden vermeden…” 

Ondertussen zei Trump tegen verslaggevers in het Witte Huis: “Amerika is nu in onderhandeling met Iran.”

De Amerikaanse website Axios meldde op 2 februari 2026 dat Steve Witkoff, de speciale gezant van Trump voor het Midden-Oosten, op vrijdag (5 februari 2026) in Istanbul een ontmoeting zou hebben met de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi om de mogelijkheid van een nucleair akkoord te bespreken. Op 4 februari 2026 citeerde de website echter een Arabische bron die zei dat “Amerika heeft ingestemd met het verzoek van Iran om de besprekingen te verplaatsen van Istanbul naar Oman”.

Ali Shamkhani, adviseur van de Iraanse opperbevelhebber, zei op 3 februari 2026 in verklaringen die werden uitgezonden op de Iraanse televisie dat “de hoeveelheid opgeslagen verrijkt uranium op dit moment onbekend blijft. Dit komt omdat de voorraad nu onder het puin ligt en er geen initiatief is om deze te winnen vanwege de gevaren die daarmee gepaard gaan”. Uit zijn verklaringen blijkt dat Iran bereid is haar uraniumvoorraad op te geven, maar omdat deze onder het puin ligt, vraagt ze de VS om deze te verwijderen.

De VS hebben zich teruggetrokken uit de onderhandelingen met Iran en het Europese trio (Groot-Brittannië, Frankrijk en Duitsland), die partij waren bij het nucleaire akkoord van 2015, en ook Rusland en China, de andere twee partijen, hebben zich teruggetrokken. De VS hebben dit gepland toen zij zich in 2018 uit het akkoord terugtrokken om zelfstandig een nieuw akkoord met Iran te sluiten. Het werd aangeduid als het aantal ondertekenende landen (5+1) en werd (-5+1). Om deze reden heeft de VS een staat van oorlog uitgeroepen en Iran gedreigd aan te vallen als het geen akkoord zou ondertekenen, om zo zijn monopolie op het sluiten van een dergelijk akkoord te rechtvaardigen en die vijf landen in een groot internationaal drama ten val te brengen, waardoor zij de voordelen van dit akkoord zouden verliezen. En om te rechtvaardigen dat de Iraanse leiders concessies doen aan de Verenigde Staten, waaraan zij al lang diensten verlenen in Afghanistan, Irak, Syrië, Jemen en Libanon in ruil voor het behalen van een aantal van hun belangen in deze landen.

De “Islamitische Militaire Coalitie tegen Terrorisme” bevestigt haar oorlog tegen de islam

De Saudi-pagina Middle Easr meldde dat op 2 februari 2026 de Islamitische Militaire Coalitie tegen Terrorisme in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad een initiatief lanceerde voor de rehabilitatie en sociale integratie van personen met extremistische ideologieën en terroristisch gedrag. De lancering werd bijgewoond door de Pakistaanse minister van Defensie Khawaja Muhammad Asif, de secretaris-generaal van de coalitie, generaal-majoor Muhammad Al-Mufidi, en een aantal militaire, intellectuele en diplomatieke leiders.

De secretaris-generaal van de alliantie, Mohammed Al-Mufidi, zei: “Het doel van het initiatief is het versterken van de capaciteiten in het kader van het herstel van een normaal leven voor personen die betrokken zijn bij terroristische misdrijven en hen intellectueel, psychologisch en sociaal te redden uit de greep en de waanideeën van extremistische en terroristische groeperingen.” De Pakistaanse minister van Defensie Mohammad Asif zei dat het feit dat Pakistan gastheer is van het “integratie”-initiatief een weerspiegeling is van haar inzet voor het versterken van de internationale samenwerking en het uitwisselen van ervaringen op het gebied van intellectuele rehabilitatie en re-integratie. Hij voegde eraan toe dat de alomvattende aanpak veiligheid, intellectuele en sociale dimensies combineert. Hij merkte op dat de aanpak fasen omvat zoals “ontkoppeling van geweld, correctie van intellectuele concepten en ontwikkeling van vaardigheden”.

Het is vermeldenswaard dat de zogenaamde Islamitische Militaire Coalitie tegen Terrorisme op 15 december 2015 werd opgericht onder leiding van het Saoedische regime en omvatte 41 regimes in islamitische landen, waaronder Egypte, Turkije, de Verenigde Arabische Emiraten en Qatar, met als doel het bestrijden van islamitische ideeën die oproepen tot het omverwerpen van pro-westerse regimes en het vestigen van islamitisch bestuur en het kalifaat, en die oproepen tot jihad om Palestina te bevrijden en te zuiveren van de joodse verontreiniging.

Deze coalitie verklaart dat zij oproept tot “gematigdheid, middenweg, diversiteit en verschillen verwelkomt”. Dit betekent dat zij bestaande regimes die de islam niet toepassen, accepteert, zich daarin integreert, hun agenda uitvoert, de terugkeer van de islam aan de macht verhindert en de joodse entiteit in de regio en de westerse koloniale invloed daar accepteert onder het mom van diversiteit en verschillen.

Esad Mansur

RELATED ARTICLES