woensdag, oktober 28, 2026
HomeVideosPodcastHOOFDDOEK AF OF SCHOOL UIT? Moslimmeisjes geweigerd in Azerbeidzjan | De Oemma...

HOOFDDOEK AF OF SCHOOL UIT? Moslimmeisjes geweigerd in Azerbeidzjan | De Oemma Podcast #S5-A04

Leestijd: 2 minuten

**HOOFDDOEK AF OF SCHOOL UIT? Moslimmeisjes geweigerd in Azerbeidzjan!**

*Blijf betrokken, blijf geïnformeerd, blijf verbonden met De Oemma!*

Wat gebeurt er als moslimmeisjes moeten kiezen tussen hun hoofddoek en hun onderwijs? In Azerbeidzjan worden meisjes en vrouwelijke docenten met een hijab geweigerd op scholen. De gebeurtenissen zorgen voor protesten en roepen grote vragen op over islam, godsdienstvrijheid en de positie van moslimvrouwen.

Sinds oktober 2026 hebben aangescherpte kledingvoorschriften op scholen in Azerbeidzjan geleid tot grote onrust. Hoewel de nieuwe regels de hoofddoek niet expliciet noemen, worden leerlingen en docenten met een hijab op verschillende scholen tegengehouden.

Maar waarom gebeurt dit in een land waar de meerderheid van de bevolking moslim is?

**Is dit werkelijk een kwestie van schooluniformen en secularisme, of worden moslimvrouwen beperkt in hun recht om hun geloof te praktiseren?**

Voor veel moslims raakt deze discussie aan iets fundamenteels. De hoofddoek is voor veel moslimvrouwen niet zomaar een kledingstuk, maar een uiting van hun geloof, identiteit en overtuiging.

Waar ligt de grens tussen de regels van een staat en de vrijheid van een moslim om volgens zijn of haar geloof te leven?

In deze aflevering van De Oemma Podcast kijken we naar de gebeurtenissen in Azerbeidzjan en de bredere vragen die hierdoor ontstaan.

**Onderwerpen die centraal staan:**

– Het hoofddoekverbod op scholen in Azerbeidzjan en de gevolgen voor moslimmeisjes.
– Waarom leerlingen en vrouwelijke docenten met een hijab worden geweigerd.
– De betekenis van de hoofddoek binnen de islam.
– Godsdienstvrijheid, secularisme en het recht op onderwijs.
– De positie van moslimvrouwen in de samenleving.
– De reacties en protesten tegen de nieuwe kledingregels.
– Wat deze gebeurtenissen betekenen voor de Oemma wereldwijd.

**Het gaat om meer dan alleen een hoofddoek. Het gaat om de vraag hoeveel vrijheid een moslim heeft om zijn of haar geloof te praktiseren.**

En daarmee raakt deze discussie niet alleen moslims, maar iedereen die waarde hecht aan vrijheid van godsdienst, gelijke behandeling en toegang tot onderwijs.

** Wat vind jij?**

Moet een meisje haar hoofddoek afdoen om onderwijs te mogen volgen? Of moet iedere leerling, ongeacht religieuze overtuiging, toegang hebben tot school?

Laat jouw mening achter in de reacties. We zijn benieuwd hoe jij hierover denkt.

Geef deze video een like als je dit een belangrijk onderwerp vindt.

Abonneer je op De Oemma Podcast voor meer gesprekken over de islam, de moslimgemeenschap, actuele ontwikkelingen en maatschappelijke vraagstukken.

Deel deze aflevering met familie, vrienden en anderen die geïnteresseerd zijn in deze onderwerpen.

—

**Volg De Oemma Podcast ook via:**

Spotify: https://open.spotify.com/show/2QbTGkqploP4U9FlC4Uxif

Facebook: https://www.facebook.com/watch/DeOemmaNL/

Instagram: https://instagram.com/deoemmanl

TikTok: https://www.tiktok.com/@deoemma0

—

**Bronnen en achtergrondinformatie:**

Amnesty International:
https://www.amnesty.org/en/latest/news/2026/10/azerbaijan-stop-denying-access-to-education-through-discriminatory-hijab-restrictions-and-release-peaceful-protesters/

Al Jazeera:
https://www.aljazeera.com/news/2026/10/14/tensions-with-teachers-pupils-and-turkiye-inside-azerbaijans-hijab-row

—

**Hashtags**

#Hoofddoekverbod #Azerbeidzjan #Islam #Hijab #Godsdienstvrijheid #Moslimvrouwen #Hoofddoek #Moslimmeisjes #IslamInNederland #ReligieuzeVrijheid #DeOemma #DeOemmaPodcast

RELATED ARTICLES